Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise

Baymak marka Falke HT/BT model kombinizde 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise ise bu kombinizde bir Emniyet termostatı devrede demektir olarak görünmektedir.

Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise Çözümü

Çözüm: Bu durumda aşırı ısı emniyet termostatı devreye girer. Yani cihazı maksimum sıcaklığa karşı koruma altına alır. Maksimum sıcaklık sorunlarında cihaz uzun süre susuz çalışmış ve bu sebeple kuru yanma meydana gelmiş olabilir. Bu yüzden öncelikle su basıncı kontrol edilmeli, basınç düşük ise cihaza mutlaka su basılmalıdır. Arıza durumu düzelmez ise reset atılmalıdır. Kalorifer vanalarının açık olduğundan emin olunmalıdır. En azından 3 kalorifer vanası mutlaka kullanılmalıdır. Tüm bu kontroller sonrasında sonuç değişmiyorsa; sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir, pislik tutucu kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir, kart, sensör gibi parçalarda sorun olabilir ya da üç yollu vana arızalı olup konum değiştiriyor olabilir. Net teşhis ve çözüm için bu konuda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise için Hizmet Verdiğimiz Lokasyonlar

 • Gebze Kombi Servisi –  Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise
 • Darıca Kombi Servisi – Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise
 • Körfez Kombi Servisi –  Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise
 • Kocaeli Kombi Servisi – Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise
 • Çayırova Kombi Servisi – Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise
 • Kartal Kombi Servisi –  Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise
 • Dilovası Kombi Servisi – Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise
 • Tuzla Kombi Servisi –  Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise
 • Şekerpınar Kombi Servisi –  Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise
 • Pendik Kombi Servisi –  Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise
 • Hereke Kombi Servisi –  Baymak Falke HT/BT 40 Ledi Yanıp Sönmekte ise

Baymak Falke HT/BT Genel Bilgileri

Falke HT model kombiler hermetik olup, Falke BT model kombiler bacalı kombilerdir. Falke HT-BT model kombilerde arızalar kod ile gösterilmez. Arıza ledleri yanıp söner ve oluşan problemler bu şekilde anlaşılır.

Baymak Falke HT/BT Emniyet termostatı devrede demektir

Ledler sadece yanıyor ise Bu sorun olduğu anlamına gelmez. Hangi lede kadar yanıyor ise cihazdaki suyun sıcaklık derecesini belirtir. Mesela 30,40 ve 50 ledi yanıyor ise cihazdaki suyu sıcaklığı 50° civarıdır. Bu durumda servis desteği almanıza gerek yoktur. 70 ve 80 ledi aynı anda yanıp sönüyor ise Cihazda kireçlenme baş gösteriyordur. Bu durumda cihazın bakım zamanı gelmiş demektir. Cihazınıza bakım yaptırmak üzere uzman desteği almalısınız. Falke HT-BT model kombiniz devreye alındı ve kısa bir süre sonra bu sorun yaşanıyor ise bu durumda; tesisat hava yapmış olabilir, tesisattaki pislikten dolayı sistemde tıkanma olabilir ya da kesit daralması olabilir. Bu durumda uzman bir tesisatçıdan ya da tesisatı döşemiş olan ekiplerden yardım alınmalıdır.

Umut Kombi Servisi ile Baymak marka , Falke HT/BT model kombileriniz için profesyonel servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.